Щоб пройти пробне безкоштовне заняття - Зареєструйтесь

СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ВИВЧИТИ СЛІВ, ЩОБ ВІЛЬНО СПІЛКУВАТИСЬ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

 

Кожен, хто вивчає англійську мову прагне збільшити свій словниковий запас. Вивчення нових слів є однією з найголовніших цілей для тих, хто хоче вдосконалити свої знання мови. Відразу виникає питання, як же порахувати вже вивчені слова. Старанні люди виписують кожне нове слово в словничок, так чому б не пронумерувати список нових слів?

Для такої процедури можна скористатися The Oxford 3000 Wordlist, який можна знайти у вільному доступі в інтернеті. Слова в цьому списку ретельно відбиралися викладачами і лінгвістами як найбільш важливі, корисні і часто вживані. Відзначте слова, які знаєте. Так ви зможете побачити процентне співвідношення слів уже відомих вам і тих, які потрібно вивчити.

The Oxford 3000 Wordlist

Але насправді підрахунок вивчених слів - справа невдячна, та й не зовсім потрібна. Не варто забувати, що словниковий запас буває активним і пасивним. І, якщо в списку слів ви відзначаєте слово як вже знайоме, то зовсім не обов'язково, що ви активно використовуєте його в розмові. В даному випадку працює принцип «важлива не кількість, а якість». Не прагніть до перфекціонізму, не намагайтеся вивчити всі незнайомі слова, які ви зустрічаєте в книгах, газетах, слухаючи розмови інших. Зорієнтуйте навчання на ті слова, які вам дійсно знадобляться.

Як дізнатися, які слова потрібно вчити?

Це важливе і хвилююче питання. Англійська мова має дуже багато слів, знати всі неможливо. Адже навіть носії мови і самі не знають деяких слів. В англомовних країнах для вступників до коледжів та університетів видаються спеціальні підручники, які допомагають поповнити словниковий запас, необхідний для навчання. Такі підручники видаються не  лише для тих, хто вивчає англійську, але для тих, кому англійська мова є рідною.

Дівчинка зі словником

Візьміть книгу на англійській, яку ви зараз читаєте. Скільки слів на сторінці вам невідомі? Навіть якщо одне слово вам незнайоме, це вже уповільнює процес читання, враховуючи час, який ви витратите на перегляд значення слова в словнику. А якщо таких слів п'ять, сім? На щастя, зовсім не потрібно знати значення всіх слів, так як, по-перше, про значення деяких можна здогадатися по контексту. По-друге, деякі слова не є часто вживаними, можливо ви більше ніколи не зустрінете їх. Значить, такі слова не варто заучувати. А ось важливі слова, що часто зустрічаються в мові, потрібно вписати в ваш список нових слів.

Як дізнатися, які слова варті того, щоб їх знати?

Кілька кроків, які допоможуть визначитися  які слова вам потрібні:

Крок 1

Під час читання англійською, спробуйте здогадатися про значення нових слів, виходячи з контексту. Якщо ви зрозуміли, що означають ці слова, продовжуйте спокійно читати далі. Якщо ви не впевнені у чи знаєте ці слова, переходьте до наступного кроку.

Крок 2

Візьміть словник, перевірте значення слова. Чи здається вам це слово корисним? Чи будете ви часто його використовувати в спілкуванні? Чи часто вам потрібно це слово в рідній мові? Якщо відповідь негативна, продовжуйте читати. Якщо відповідь позитивна, то переходьте до наступного кроку.

Крок 3

Необхідно зрозуміти, чи є слово поширеним в англійській мові. Для цього, візьміть англо-англійський словник, наприклад Cobuild English Dictionary. У цьому словнику кожне слово відзначено ромбиками. Вони допомагають зрозуміти наскільки слово поширене. Отже:

  • 5 ромбів: слово знаходиться серед 700 найпоширеніших слів. Швидше за все, це слово вже вам знайоме.

  • 4 ромба: слово знаходиться серед 1 900 найпоширеніших слів. Якщо ви ще не знаєте цього слова, його потрібно обов'язково вивчити, так як воно дуже поширене.

  • 3 ромбика: слово знаходиться серед 3 400 найпоширеніших слів. Слова, що входять в дану групу складають безліч поширених слів і вони варті того, щоб їх знати.

  • 2 ромбика: слово знаходиться серед 6 600 найпоширеніших слів. Якщо ви вже володієте словами з перших трьох груп, можна почати вивчення цих слів.

  • 1 ромб: слово знаходиться серед 14 700 найпоширеніших слів. Слова в цій групі непоширені. Якщо ці слова для вас не важливі і вам не цікаві, то можете не звертати на них особливої уваги.

  • 0 ромбів: слово не входить навіть в 14 700 найпоширеніших слів. Ці слова можна не вчити, якщо тільки вони  являють для вас особистий інтерес.

Підсумок

В цій статті ми хотіли наголосити на тому, що не обов’язково вивчати всі англійські слова, які ви зустрічаєте під час навчання. Важливо правильно розставити пріоритети, та почати з найпоширеніших слів. А для максимально ефективного навчання, реєструйтесь на наші онлайн курси.


Поділитись: